Aktualności

Podopieczny Akademii Suprona wspieranej przez Spar młodzieżowym Mistrzem Europy w zapasach !

22.06.2018

Kamil Kościółek, zapaśnik z Rzeszowa, został mistrzem Europy w kategorii U23 (do lat 23), w wadze superciężkiej.

Jest to krok milowy w dążeniu przez Kamila do reprezentowania naszego kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r przy zaangażowaniu Akademii Suprona. Nasza centrala, której siedziba znajduje się w stolicy Podkarpacia, od roku wspiera wysiłki Kamila poprzez ufundowanie stypendium w ramach Akademii dla sportowca.

Przeprawa do finału Mistrzostw Europy w Turcji nie była prosta. Aby spotkać się w finale z Rosjaninem musiał pokonać reprezentanta gospodarzy z Turcji, Białorusina oraz Węgra. W finale na macie spotkał się z Rosjaninem Chasanem Chubajewem. Po najtrudniejszej z 4 walk, Rosjanin ustąpił z wynikiem 17-11 dla Polaka.Zwycięstwo dało Kamilowi jedyny zloty medal wywalczony przez polską reprezentację. Drugie trofeum kadry na mistrzostwach w Turcji wywalczył Roman Pacurkowski z AZS AWF Warszawa, który zdobył brąz w wadze do 67 kilogramów. Dzięki dwóm medalom przywiezionym do Polski, możemy zaliczyć występ do udanych.

Kamil Kościółek to wschodząca gwiazda w świecie zapasów z aspiracjami olimpijskimi. Wywodzi się z akademii legendy polskich zapasów – Andrzeja Suprona. Kamil jest uczestnikiem programu Ministerstwa Sportu – Team 100, który skupia 100 polskich najlepszych sportowców z różnych dyscyplin najlepiej rokujących w przygotowaniach olimpijskich na Igrzyska w Tokio w 2020 roku.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w zbliżających się startach na Mistrzostwach Polski Seniorów 2018 oraz Mistrzostwach Świata Młodzieżowców 2018!

 

spar-polska-sport-zapasy-kamil-kosciolek3.jpg
spar-polska-sport-zapasy-kamil-kosciolek1.jpg
spar-polska-sport-zapasy-kamil-kosciolek2.jpg

Powrót