Aktualności

SPAR Polska wspólnie z Akademią Sportu Andrzeja Suprona

21.06.2017

10658958-371476593011265-4185847474092734036-o.jpg

SPAR, firma kojarzona z działaniami na rzecz sportu i aktywnego trybu życia, w czerwcu br. podjął współpracę z Akademią Sportu Andrzeja Suprona, która wspiera młodych i utalentowanych adeptów sztuki zapaśniczej. 

 

W ramach współpracy nawiązanej z Akademią Sportu legendy polskich zapasów, Andrzeja Suprona, SPAR został sponsorem 21-letniego Kamila Kościółka, zapaśnika wywodzącego się z Rzeszowa, gdzie mieści się centrala firmy. Młody, utalentowany sportowiec będzie walczył o kwalifikację do reprezentowania naszego kraju na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 r. Kamil, mimo młodego wieku, ma już na swoim koncie spore sukcesy, jest m.in. trzykrotnym mistrzem Polski Juniorów w zapasach, brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów oraz brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach.

 

Akademia Sportu Andrzeja Suprona skupia utalentowanych zapaśników młodego pokolenia, którzy dzięki udzielanemu wsparciu mogą rozwijać swoje umiejętności i mają realne szanse na zdobycie dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej. Akademia Sportu jest stowarzyszeniem skupiającym ludzi ze świata sportu i biznesu, wspierających inicjatywę wprowadzenia zapasów do programu szkół podstawowych w ramach zajęć wychowania fizycznego. Celem Akademii jest również promocja zapasów wśród dzieci i młodzieży na terenie całego kraju.

SPAR na arenie międzynarodowej znany jest z wspierania Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce od ponad 20 lat. W Polsce firma od wielu lat sponsoruje sportowców zawodowych i wybrane wydarzenia sportowe promując ruch oraz zdrowy styl życia, wpierając m.in. złotego i srebrnego medalistę z Paraolimpiady z Rio De Janeiro, Rafała Wilka oraz serię biegów w Rzeszowie.

 


Powrót