Aktualności

SPAR ponownie rozbiegał Rzeszów

19.06.2017

11 czerwca w Rzeszowie odbył się „2. SPARing Bieg na 5 km” – kolejna edycja biegowej imprezy w stolicy Podkarpacia odbywającej się pod patronatem SPAR Polska. Na całość wydarzenia składał się bieg główny na dystansie 5 km, które poprzedziły biegi dzieci i młodzieży z roczników 1997-2010.  Za każdego uczestnika biegów dzieci i młodzieży, który ukończył bieg, SPAR naliczał odpowiednią kwotę, która w sumie przeznaczona została na podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

W niedzielny poranek, przy idealnej dla biegaczy pogodzie odbyły się najpierw biegi młodzieżowe na krótkich dystansach, w zależności od kategorii wiekowej od 200 do 600 m. We wszystkich kategoriach wiekowych biegów młodzieżowych pierwsza szóstka otrzymała pamiątkowe dyplomy, nagrody i puchary. Dzięki zaangażowaniu finansowemu firmy SPAR, której siedziba mieści się w stolicy Podkarpacia, oraz licznemu uczestnictwu młodych biegaczy, przekazane zostało 4800 zł na konto Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, obejmującego opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi i innymi nieuleczalnymi schorzeniami. To jedyna stacjonarna jednostka tego typu w województwie, jednocześnie umożliwiająca dzięki swojemu działaniu nieuleczalnie chorym dzieciom pobyt we własnych domach.

Bieg główny wystartował o godz. 12.00, z blisko 500 uczestnikami, którzy zgromadzili się przed Stadionem Miejskim w Rzeszowie. Pierwsze dwa miejsca zdobyli Kenijczycy, a trzecie miejsce zdobył Rzeszowianin, Smędowski Paweł, z kolei w przypadku Pań pierwsze miejsce również zdobyła Kenijka, za którą przybiegła reprezentantka Mołdawii i Polska, Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego. Stowarzyszenie Rzeszów Biega, Miasto Rzeszów oraz SPAR Polska przewidzieli nagrody w sumie w kilkunastu kategoriach. Wszyscy biegacze uczestniczący w SPARingu na 5km przekraczający linię mety zostali obdarowani pamiątkowymi medalami, każdy uczestnik biegu głównego otrzymał również specjalnie zaprojektowaną na tę okazję koszulkę.

Biegom w Rzeszowie towarzyszyło także tzw. Miasteczko Lekkoatletyczne „Lekka Atletyka dla każdego”, którego organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Ministerstwo Sportu i Turystyk. Program ma na celu popularyzację lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży.