Aktualności

SPAR sponsorem zawodowej drużyny kolarskiej

10.05.2018

spar-druzyna-kolarska-dimension-data.jpg
Od marca 2018 r. SPAR został sponsorem zawodowej drużyny kolarskiej „Dimension Data Riding for Qhubeka”, biorącej udział w World Tour 2018 Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Umowa sponsorska podpisana została na rok.

 

Sponsorowana przez SPAR drużyna kolarska w 2018 r. roku zakwalifikowała się do udziału w World Tour 2018 Union Cycliste Internationale (UCI – Międzynarodowa Unia Kolarska), która zaliczana jest do imprez rangi światowej. Jest to już 10. edycja cyklu szosowych wyścigów kolarskich o najwyższej randze w klasyfikacji UCI. Seria kolarskich zmagań rozpoczęła się 16 stycznia br. w Australii wyścigiem Tour Down Under, a zakończy się 21 października zawodami Tour of Guangxi w Chinach. Ta elitarna impreza kolarska dla mężczyzn składa się z 37 imprez kolarskich organizowanych na całym świecie. Jedną z nich jest Tour de Pologne, która wg kalendarza World Tour 2018 odbędzie się w dniach od 4 do 10 sierpnia 2018 r. Udział w niej weźmie również drużyna „Dimension Data Riding for Qhubeka”.

Drużyna kolarska z Południowej Afryki powstała w 2007 r. Członkowie zespołu to znane osobowości w kolarskim świecie. W skład drużyny wchodzą między innymi: Mark Cavendish, Steve Cummings i Edvald Boasson Hagen. Swój pierwszy znaczący sukces na arenie międzynarodowej osiągnęli w 2015 r. wygrywając zawody Tour de France. Ambicją zespołu jest promowanie sportu kolarskiego i wspieranie inicjatyw społecznych na rzecz Afryki Południowej poprzez charytatywną działalność organizacji Qhubeka oraz dążenie do zwiększenia liczby posiadaczy rowerów we wszystkich krajach, w których odbywa się kolarska rywalizacja.

 

Marka SPAR nierozłącznie kojarzy się ze sportem i aktywnym trybem życia. Od ponad 20 lat SPAR jest głównym sponsorem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. W tym roku Mistrzostwa odbędą się w dniach 7-12 sierpnia w Berlinie.

Powrót