Aktualności

SPAR w rywalizacji Iron Man

22.09.2017

SPAR w swoich działaniach zawsze stara się wspierać aktywny tryb życia i promować ideę sportowej rywalizacji. Tym bardziej jesteśmy dumni z osiągnięcia Romana Materny, Dyrektora ds. Sprzedaży Sieci SPAR, który na początku września wziął udział i z czasem 12:24:36 ukończył pełny dystans Iron Man.

Zawody Iron Man odbywały się w ramach corocznej imprezy triathlonowej – Castle Triathlon Malbork. Roman Materna startował w kategorii wiekowej M50 i wywalczył III miejsce na podium. Uczestnicy pełnego Iron Mana do pokonania mieli trzy dystanse: pływanie 3,8 km; jazda na rowerze 180 km i bieg 42,2 km. Limit czasu ukończenia zawodów wyznaczony był na 16 godzin.

Castle Triathlon Malbork to jedna z największych imprez sportowych na Pomorzu, uważana za drugą największą imprezę triathlonową w Polsce. W tym roku została dodatkowo rozbudowana o tzw. ćwiartkę Iron Mana, na pokonanie której zawodnicy mieli 2 godziny. Możliwa była również, podobnie jak w roku ubiegłym, rywalizacja na dystansie ½ Iron Mana. W tegorocznym Castle Triathlon Malbork udział wzięła rekordowa liczba uczestników – ponad 1000 osób, świadcząca o coraz większym zainteresowaniu Polaków tą dyscypliną sportu.