Aktualności

Trzy nowe otwarcia w jednym dniu!

08.09.2017

W czwartek 7.09 sieć SPAR powiększyła się o trzy nowe sklepy, w tym o drugi EUROSPAR w Wodzisławiu Śląskim.

 

Pierwszy sklep otwarty został w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Młodzieżowej 9, w dzielnicy Kokoszyce, działa w formacie EUROSPAR, ma powierzchnię 705 m2 i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-21.00, w soboty 7.00-20.00, natomiast w niedziele 9.00-16.00. To już szósty sklep SPAR właścicieli, państwa Kazimiery i Jana Węglarz, którzy 21 lat temu otrzymali licencję nr 1 na otwarcie pierwszego sklepu sieci w Polsce. Prowadzimy teraz kilka sklepów pod szyldem SPAR – mówią państwo Węglarz. Dziś prowadzimy już sześć placówek: dwie w Wodzisławiu Śląskim, Pszowie, Ustroniu, Jastrzębiu Zdroju oraz Rybniku. SPAR daje nam rozpoznawalne logo, a także swobodę i niezależność, które są dla nas niezwykle ważne. Istotne dla nas jest również to, że sieć rozwija się dynamicznie, bo obecny właściciel zna realia krajowego rynku i wie, jakich obsługujemy klientów.

 

 

Kolejny sklep otwarty został w Mucharzu (woj. małopolskie). Sklep ma powierzchnię 82,5 m2, działa w formacie SPAR Express i jest otwarty 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty w godzinach 6.00-21.00, w niedziele 9.00-18.00. To pierwszy sklep w sieci SPAR właścicielki, pani Marii Dębińskiej, która jednak działa w handlu już od kilkunastu lat. Po 19 latach pracy w handlu zdecydowałam, że już czas wejść do sieci – mówi Maria Dębińska. Wybór padł na SPAR, ponieważ wiem, że ludzie polubili tę markę, a mnie spodobał się oferowany w SPAR asortyment. Konkretne rozmowy z przedstawicielami sieci tylko utwierdziły mnie w tej decyzji. SPAR to bardzo korzystna franczyza, opieka przed otwarciem, internetowe zamówienia i towar dostarczany na miejsce. Bardzo mi to odpowiada. Poza tym sieć pozwala na dużą swobodę, ja na przykład wprowadziłam u siebie w sklepie szeroki asortyment świeżych, lokalnych warzyw i owoców, których ludzie teraz bardzo poszukują. Dobudowałam nawet małą chłodnię. SPAR całkowicie poparł moje działania.'

 

Trzecie otwarcie miało miejsce w Łodzi przy ul. Jurczyńskiego 30 a. Sklep został otwarty w formacie SPAR, ma powierzchnię 316 m2 i funkcjonuje 6 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku 6.00-21.00, w soboty 6.00-21.00, w niedziele pracownicy, jak sami mówią, świętują. Sklep znajduje się w dzielnicy Łódź-Widzew, przy ruchliwej dwupasmowej drodze i dużym osiedlu mieszkaniowym. Właściciel, pan Krzysztof Gruszczyński, liczy na duże zainteresowanie klientów, gdyż na ten moment w najbliższej okolicy brak jest bezpośredniej konkurencji dla nowo otwartego supermarketu. To mój pierwszy sklep w sieci SPAR – mówi Krzysztof Gruszczyński – wcześniej należałem do jednej z łódzkich sieci, ale zdecydowałem się na zmianę. Szczęśliwym trafem udało mi się trafić właśnie na SPAR. Bardzo spodobała mi się oferta sieci, sposób podejścia do współpracy, duża swoboda, jaką się otrzymuje w działaniu, ale najważniejszy był dla mnie fakt polskości sieci, tego, że obraca ona i wspiera polski kapitał. To był czynnik, który ostatecznie zdecydował o moim wyborze.

Supermarket EUROSPAR w Kokoszycach
Supermarket EUROSPAR w...
Sklep SPAR w Łodzi
Sklep SPAR w Łodzi
Sklep SPAR w Mucharzu
Sklep SPAR w Mucharzu

Powrót