Aktualności

U23 wystartowały!

13.07.2017

u23-do-notki.png

13 lipca w Bydgoszczy na stadionie Zawiszy rozpoczęły się Europejskie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce, dla zawodników do lat 23.  SPAR, od lat wspierający lekką atletykę w Europie, jest oficjalnym partnerem mistrzostw.

 

 

European Athletics U23 Championships to międzynarodowe zawody lekkoatletyczne rangi mistrzowskiej dla zawodników od 20 do 23 lat, rozgrywane od 1997 roku w cyklu dwuletnim. W tym roku gospodarzem wydarzenia jest Polska. Mistrzostwa potrwają 4 dni, a zainaugurowała je ceremonia otwarcia, która odbyła się 12 lipca na Wyspie Młyńskiej. 

 

Mistrzostwa Europy U23 zapewnią kibicom dużą dawkę sportowych emocji. Swój udział w mistrzostwach potwierdziły m.in. najgorętsze nazwiska polskiej lekkoatletyki – medaliści Mistrzostw Świata U20: Ewa Swoboda (sprint), Klaudia Maruszewska (rzut oszczepem), Sofia Ennaoui (biegi), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą) i Oskar Stachnik (rzut dyskiem). Młodzi lekkoatleci mieli już okazję świętować swoje sukcesy podczas ostatnich Halowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, które odbyły się w marcu br. w Belgradzie. Polacy zakończyli mistrzostwa z 12 medalami, ustanawiając tym samym najlepszy wynik polskich lekkoatletów w historii i plasując się na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej.

 

SPAR, będący od 1996 r. głównym sponsorem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, w ramach współpracy z European Athletics został również sponsorem tegorocznych mistrzostw U23 w Bydgoszczy. SPAR będzie obecny podczas wydarzenia ze swoim stoiskiem promocyjnym zlokalizowanym przy stadionie, na którym odwiedzający je goście będą mieli możliwość m.in. degustacji produktów marek własnych sieci. 


Powrót