SPAR Polska rozpocząła działalność w 1996 r., rok później otwarte zostały pierwsze sklepy należące do naszej sieci. Obecnie w kraju funkcjonuje ponad 200 punktów detalicznych oznaczonych charakterystycznym zielono-czerwonym logo.

Jednym z głównych atutów ponadnarodowego systemu SPAR jest świadomość odrębności kulturowej i gospodarczej każdego kraju. Dzięki elastycznej strukturze sieci możliwe było wypracowanie formuły współpracy idealnie dostosowanej do polskich warunków i oczekiwań potencjalnych partnerów. W SPAR Polska jesteśmy otwarci na ich indywidualne potrzeby i oczekiwania naszych a każdy nowy obiekt traktujemy jako osobny projekt, indywidualnie dobierając najlepsze metody realizacji i finansowania danego przedsięwzięcia. 

Rolą centrali SPAR Polska jest koordynacja działań sieci w skali kraju oraz wspieranie wszystkich punktów detalicznych należących do organizacji. Swoje obowiązki realizujemy przede wszystkim poprzez:

 • Opiekę nad wizerunkiem sieci i wysokimi standardami obsługi wspólnymi dla wszystkich sklepów SPAR;
 • Centralne nabywanie i sprzedaż produktów krajowych a także importowanych oraz produktów marki własnej SPAR i ekonomicznej marki Lubię;
 • Prowadzenie działań promocyjno-reklamowych na terenie kraju;
 • Świadczenie usług z zakresu zarządzania i finansów na rzecz Partnerów;
 • Organizowanie szkoleń dla Partnerów oraz personelu sieci SPAR;

Przynależność do systemu SPAR niesie ze sobą wiele korzyści dla właścicieli małych i średnich sklepów dostrzegających zagrożenie ze strony rosnących w siłę, skonsolidowanych sieci handlowych. Dzięki naszej organizacji mogą oni korzystać z tych samych warunków zakupu towarów, co duże supermarkety i hipermarkety. Ponadto, Partnerzy SPAR mają również nieograniczony dostęp do najnowszych technologii, metod i systemów sprzedaży detalicznej, dzięki czemu sklepy SPAR oferują standard obsługi na najwyższym poziomie.

Więcej szczegółów dotyczących korzyści z przynależności do SPAR odnajdą Państwo w sekcji Dołącz do sieci SPAR.

Opiekunem marki SPAR jest SPAR International, którego centrala zlokalizowana jest w Amsterdamie. Pełni on funkcję łącznika pomiędzy lokalnymi organizacjami, obecnymi w krajach w których istnieją sklepy z charakterystyczną choinką w logo, wspierając je w kluczowych obszarach działalności takich jak:

 • Przepływ wiedzy i technologii oraz doświadczeń z różnych rynków
 • Marketing;
 • Systemy szkoleń;
 • Zarządzanie;
 • Projektowanie sklepów;
 • Logistyka;
 • Zarządzanie produktami oznaczonymi znakiem firmowym SPAR.

SPAR International pomaga również w organizacji systemu wizyt studyjnych reprezentantów SPAR działających różnych krajach.

Rynek holenderski w latach trzydziestych ubiegłego wieku pod wieloma względami przypominał sytuację, którą obserwujemy obecnie w Polsce. Zaczęły na nim dominować duże, silne kapitałowo sieci handlowe przeznaczające ogromne środki na promocję i dysponujące potężną siłą zakupową. Stały się one poważnym zagrożeniem dla niezależnych detalistów i hurtowników.

Grupa ochotników, na czele których stanął Adrian van Well, postanowiła połączyć swoje siły i stworzyć organizację, która z jednej strony mogłaby z powodzeniem konkurować z sieciami, a z drugiej strony nie ograniczałaby niezależności poszczególnych członków. Przyjęła ona nazwę „Door Eendrachting Samenwerken Profiteren Allen Regelmating” (Wszyscy korzystamy na wzajemnej współpracy). Z pierwszych liter nowej nazwy utworzony został skrót” „DE SPAR”. Za nową marką krył się model biznesowy oparty na partnerstwie, rzetelności, solidarności oraz wspólnym gromadzeniu doświadczeń i wiedzy.

Korzyści wynikające z wypracowanej koncepcji współpracy okazały się tak duże, iż wkrótce zaadaptowana została w innych krajach Europy a następnie w Afryce, na Dalekim Wschodzie i w Ameryce Południowej.

Obecnie SPAR jest największą na świecie siecią sprzedaży detalicznej. Sklepy oznaczone charakterystycznym logo funkcjonują w 44 krajach na 4 kontynentach. Ponad 13 tysięcy punktów obsługuje każdego dnia 12 milionów zadowolonych klientów.

85 lat dynamicznego rozwoju Organizacji nie zmieniło podstawowej idei jej założycieli. SPAR w dalszym ciągu pozostaje wierny koncepcji stworzonej przez skromnych holenderskich kupców – przynależność do grupy pozwala właścicielom punktów detalicznych na zachowanie niezależnej pozycji, jednocześnie zapewniając im poczucie bezpieczeństwa wynikające z opieki silnej, sprawnie funkcjonującej, międzynarodowej Organizacji bazującej na bogatym doświadczeniem.

Sklepy SPAR na świecie – Galeria

 

Na całym świecie marka SPAR kojarzona jest ze wspieraniem sportu i aktywnego trybu życia.
SPAR od 1996r. jest głównym sponsorem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. W 2017r. odbyły się sponsorowane przez SPAR Halowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie oraz Mistrzostwa Drużynowe w Lekkiej Atletyce w Lille.

SPAR był sponsorem Mistrzostw w Lekkiej Atletyce dla zawodników do lat 23 (U23), które odbyły się po raz pierwszy w Polsce – w dniach 13-16 lipca 2017 r. w Bydgoszczy, na stadionie Zawiszy.

 

Już w sierpniu 2018 r. odbędą się Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce w Berlinie, których sponsorem jest SPAR. Całe sportowe wydarzenie odbywać się będzie w dniach 7-12 sierpnia na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, gdzie reprezentanci Polski będą walczyć o najwyższe stopnie podium.

Od marca 2018 r. SPAR został sponsorem zawodowej drużyny kolarskiej „Dimension Data Riding for Qhubeka”, biorącej udział w World Tour 2018 Międzynarodowej Unii Kolarskiej.
W skład drużyny wchodzą między innymi: Mark Cavendish, Steve Cummings i Edvald Boasson Hagen. Swój pierwszy znaczący sukces na arenie międzynarodowej osiągnęli w 2015 r. wygrywając zawody Tour de France.

 

100 – lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, przypadające na 2019 rok, zostanie uczczone wielką imprezą, jaką będą Drużynowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy (21-23 czerwca), których sposnorem również będzie SPAR. Będzie to kolejna impreza na wciąż najlepszym w Polsce stadionie lekkoatletycznym, znanym jako stadion Zawiszy.

 

SPAR Polska również wysoko ceni zapał i ideę sportowej rywalizacji, dlatego od wielu lat wspieramy drużyny sportowe, sportowców zawodowych, jak również inicjatywy lokalne związane z naszymi sklepami oraz wydarzenia promujące ruch i zdrowy styl życia wśród dorosłych oraz młodzieży.

Aktualnie SPAR Polska sponsoruje:

 • Mistrza Europy i Świata w kolarstwie ręcznym – Rafała Wilka, złotego i srebrnego medalistę w handbike’u Paraolimpiady w Rio de Janeiro (2016).
 • Turnieje młodych zawodników SPAR Biała Gwiazda CUP przy Akademii Piłkarskiego Wisły Kraków
 • cykl biegów ulicznych w Rzeszowie, w którym znajduje się centrala firmy, w tym biegowi SPARing , którego trzecia edycja odbyła się w 2018r. w stolicy Podkarpacia.

Wspieramy także nasze sklepy we współpracy z lokalnymi drużynami piłkarskimi młodzików i przy lokalnych biegach.

 

SPAR jest także sponsorem SPAR Polska Golf Club, aktywnie uczestnicząc w zawodach golfowych dla w Polsce, który w ostatnim czasie wywalczył awans do Grupy Mistrzowskiej Drużynowych Mistrzostw Polski.

W związku z dynamicznym rozwojem sieci SPAR Polska poszukuje kandydatów na stanowisko:

Sprzedawca – Stoisko mięsne
Kraków Lubostroń

 

Kasjer Sprzedawca
Kraków Lubostroń

Sprzedawca – Kasjer

Adamówka

Sprzedawca – Stoisko mięsne

Zawiercie

Sprzedawca stoisko mięsne
SPAR Zaczernie 648

Kasiej-sprzedawca
SPAR Zaczernie 648

Sprzedawca-stoisko mięsne
SPAR Rzeszów, Budziwojska

Manager sklepu SPAR Kraków
woj. małopolskie
Zastępca kierownika sklepu SPAR Kraków
woj. małopolskie
Sprzedawca – Stoisko mięsne
Rzeszów ul. Dunikowskiego, woj. podkarpackie

Kasjer-Sprzedawca
Zboiska, woj. podkarpackie

 

 

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

W przesłanych dokumentach prosimy zawrzeć następującą klauzulę: Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. nr 133 poz. 883).

Informujemy, iż upowszechnianie i wykorzystywanie logotypu wymaga zgody Spar Polska S.A.

 

Spar odpowiedzialnie

W Spar Polska jesteśmy zaangażowani w tworzenie dodatkowej wartości dla społeczności, której jesteśmy częścią. Codziennie dbamy o to, aby zapewnić naszym Klientom wysoką jakość produktów w niskich cenach oraz szeroki wybór dopasowany do Ich codziennych potrzeb, jednocześnie dbając o dobro społeczne i środowiska.

Nasze działania koncentrujemy na kluczowych obszarach odpowiedzialności społecznej(CSR):

Zdrowie

Promujemy aktywny tryb życia wśród naszych Klientów poprzez wspieranie lokalnych biegów oraz drużyn piłkarskich młodzików we współpracy z naszymi sklepami w danym miejscu.
Wspieramy wydarzenia biegowe w Rzeszowie, gdzie znajduje się centrala Spar Polska.

Źródła zaopatrzenia

Wspieramy lokalność i lokalnych producentów oraz dostawców, dzięki czemu nasze sklepy oferują świeże i zdrowe produkty. Promując lokalne firmy jednoczymy lokalne społeczności i zapewniamy naszym Klientom różnorodny wybór produktów z Ich okolicy, które cenią.
Lokalność ma też znaczenie w przypadku produktów naszych marek, z których ponad 95% produktów jest produkowanych w Polsce!
Troszcząc się o los zwierząt hodowlanych skierowaliśmy do naszych franczyzobiorców prowadzących sklepy pod szyldem Spar rekomendację rezygnacji ze sprzedaży jajek z numerem „3” do 2025 r., jednocześnie deklarując ich całkowite wycofanie do 2025r. w sklepach prowadzonych przez spółki zależne.

Społeczność

Dzięki wspieraniu niezależnych właścicieli sklepów wywodzących się z lokalnych społeczności, przyczyniamy się do ich ściślejszej integracji.

 

Wspieramy:

 • Rafała Wilka, paraolimpijczyka, 2-krotnego złotego medalistę Paraolimpiady w Londynie w 2012r. oraz złotego i srebrnego medalistę Paraolimpiady w Rio de Janeiro w 2016r.
 • Akademię Suprona – organizację założoną przez legendarnego polskiego zapaśnika, Andrzeja Suprona, poprzez ufundowanie stypendium dla Kamila Kościółka, podopiecznego Fundacji z Rzeszowa, gdzie znajduje się siedziba Spar Polska, wspierając w ten sposób Jego starania o zakwalifikowanie na Olimpiadę w Tokio w 2020r.
 • serię biegów miejskich Rzeszów Biega w stoicy Podkarpacia, gdzie zlokalizowana centrala Spar Polska, w tym nasz tytularny bieg SPARing.
 • promujemy działalności Banków Żywności, nasze sklepy biorą udział w lokalnych zbiórkach żywności dla regionalnych banków oraz Caritas Polska

Środowisko

Wdrożyliśmy w naszych sklepach torby wielokrotnego użytku, w tym biodegradowalnych, w miejsce reklamówek jednorazowych aby ograniczyć.
Nasza dystrybucja korzysta z systemu wynajmu palet, przyczyniając się do budowania zrównoważonego łańcuch dostaw i zmniejszając tym samym zużycie drewna, emisję dwutlenku węgla i produkcje odpadów.

Klimat

W naszych nowo otwieranych sklepach sklepach przez naszych Franczyzobiorców promujemy korzystanie z oświetlenie LED oraz przyjaznych środowisku systemów chłodniczych, aby ograniczać zużycie energii elektrycznej.

Ludzie

Oferujemy rozwój naszych Pracowników oraz Pracowników sklepów Spar poprzez szkolenia i wymianę najlepszych praktyk.