Odpowiedzialność społeczna

Spar odpowiedzialnie

W Spar Polska jesteśmy zaangażowani w tworzenie dodatkowej wartości dla społeczności, której jesteśmy częścią. Codziennie dbamy o to, aby zapewnić naszym Klientom wysoką jakość produktów w niskich cenach oraz szeroki wybór dopasowany do Ich codziennych potrzeb, jednocześnie dbając o dobro społeczne i środowiska.

Nasze działania koncentrujemy na kluczowych obszarach odpowiedzialności społecznej(CSR):

Zdrowie

Promujemy aktywny tryb życia wśród naszych Klientów poprzez wspieranie lokalnych biegów oraz drużyn piłkarskich młodzików we współpracy z naszymi sklepami w danym miejscu.
Wspieramy wydarzenia biegowe w Rzeszowie, gdzie znajduje się centrala Spar Polska.

Źródła zaopatrzenia

Wspieramy lokalność i lokalnych producentów oraz dostawców, dzięki czemu nasze sklepy oferują świeże i zdrowe produkty. Promując lokalne firmy jednoczymy lokalne społeczności i zapewniamy naszym Klientom różnorodny wybór produktów z Ich okolicy, które cenią.
Lokalność ma też znaczenie w przypadku produktów naszych marek, z których ponad 95% produktów jest produkowanych w Polsce!
Troszcząc się o los zwierząt hodowlanych skierowaliśmy do naszych franczyzobiorców prowadzących sklepy pod szyldem Spar rekomendację rezygnacji ze sprzedaży jajek z numerem „3” do 2025 r., jednocześnie deklarując ich całkowite wycofanie do 2025r. w sklepach prowadzonych przez spółki zależne.

Społeczność

Dzięki wspieraniu niezależnych właścicieli sklepów wywodzących się z lokalnych społeczności, przyczyniamy się do ich ściślejszej integracji.

Wspieramy:

  • Rafała Wilka, paraolimpijczyka, 2-krotnego złotego medalistę Paraolimpiady w Londynie w 2012r. oraz złotego i srebrnego medalistę Paraolimpiady w Rio de Janeiro w 2016r.
  • serię biegów miejskich Rzeszów Biega w stolicy Podkarpacia, gdzie zlokalizowana centrala Spar Polska, w tym nasz tytularny bieg SPARing.
  • nasze sklepy biorą udział w lokalnych zbiórkach żywności dla regionalnych banków żywności oraz Caritas Polska

Środowisko

Wdrożyliśmy w naszych sklepach torby wielokrotnego użytku, w tym biodegradowalnych, w miejsce reklamówek jednorazowych aby ograniczyć.
Nasza dystrybucja korzysta z systemu wynajmu palet, przyczyniając się do budowania zrównoważonego łańcuch dostaw i zmniejszając tym samym zużycie drewna, emisję dwutlenku węgla i produkcje odpadów.

Klimat

W naszych nowo otwieranych sklepach sklepach przez naszych Franczyzobiorców promujemy korzystanie z oświetlenie LED oraz przyjaznych środowisku systemów chłodniczych, aby ograniczać zużycie energii elektrycznej.

Ludzie

Oferujemy rozwój naszych Pracowników oraz Pracowników sklepów Spar poprzez szkolenia i wymianę najlepszych praktyk.