Odpowiedzialność społeczna

Spar odpowiedzialnie

W Spar Polska jesteśmy zaangażowani w tworzenie dodatkowej wartości dla społeczności, której jesteśmy częścią. Codziennie dbamy o to, aby zapewnić naszym Klientom wysoką jakość produktów w niskich cenach oraz szeroki wybór dopasowany do Ich codziennych potrzeb, jednocześnie dbając o dobro społeczne i środowiska.

 

Nasze działania koncentrujemy na kluczowych obszarach odpowiedzialności społecznej(CSR): 

 

Zdrowie 

 • Promujemy aktywny tryb życia wśród naszych Klientów poprzez wspieranie lokalnych biegów oraz drużyn piłkarskich młodzików we współpracy z naszymi sklepami w danym miejscu.
 • Wspieramy wydarzenia biegowe w Rzeszowie, gdzie znajduje się centrala Spar Polska.

 

Źródła zaopatrzenia 

 • Wspieramy lokalność i lokalnych producentów oraz dostawców, dzięki czemu nasze sklepy oferują świeże i zdrowe produkty. Promując lokalne firmy jednoczymy lokalne społeczności i zapewniamy naszym Klientom różnorodny wybór produktów z Ich okolicy, które cenią.
 • Lokalność ma też znaczenie w przypadku produktów naszych marek, z których ponad 95% produktów jest produkowanych w Polsce!
 • Troszcząc się o los zwierząt hodowlanych skierowaliśmy do naszych franczyzobiorców prowadzących sklepy pod szyldem Spar rekomendację rezygnacji ze sprzedaży jajek z numerem „3” do 2025 r., jednocześnie deklarując ich całkowite wycofanie do 2025r. w sklepach prowadzonych przez spółki zależne.

 

Społeczność 

Dzięki wspieraniu niezależnych właścicieli sklepów wywodzących się z lokalnych społeczności, przyczyniamy się do ich ściślejszej integracji.

 

Wspieramy:

 • Rafała Wilka, paraolimpijczyka, 2-krotnego złotego medalistę Paraolimpiady w Londynie w 2012r. oraz złotego i srebrnego medalistę Paraolimpiady w Rio de Janeiro w 2016r.
 • Akademię Suprona – organizację założoną przez legendarnego polskiego zapaśnika, Andrzeja Suprona, poprzez ufundowanie stypendium dla Kamila Kościółka, podopiecznego Fundacji z Rzeszowa, gdzie znajduje się siedziba Spar Polska, wspierając w ten sposób Jego starania o zakwalifikowanie na Olimpiadę w Tokio w 2020r.
 • serię biegów miejskich Rzeszów Biega w stolicy Podkarpacia, gdzie zlokalizowana jest centrala Spar Polska, w tym nasz tytularny bieg SPARing.
 • promujemy działalności Banków Żywności, nasze sklepy biorą udział w lokalnych zbiórkach żywności dla regionalnych banków oraz Caritas Polska

Środowisko 

 • Wdrożyliśmy w naszych sklepach torby wielokrotnego użytku, w tym biodegradowalne, w miejsce reklamówek jednorazowych aby ograniczyć ilosć plastiku.
 • Nasza dystrybucja korzysta z systemu wynajmu palet, przyczyniając się do budowania zrównoważonego łańcuch dostaw i zmniejszając tym samym zużycie drewna, emisję dwutlenku węgla i produkcje odpadów.

 

Klimat 

W naszych nowo otwieranych sklepach sklepach przez naszych Franczyzobiorców promujemy korzystanie z oświetlenie LED oraz przyjaznych środowisku systemów chłodniczych, aby ograniczać zużycie energii elektrycznej.

 

Ludzie 

Oferujemy rozwój naszych Pracowników oraz Pracowników sklepów Spar poprzez szkolenia i wymianę najlepszych praktyk. 

1 2 3