1 czerwca wspólnie ze Stowarzyszeniem Run Rzeszów rozbiegaliśmy stolicę Podkarpacia po raz czwarty. Tego dnia odbyła się kolejna edycja imprezy „SPARing – bieg na 10 km” – biegu, które sponsorujemy.

Na całość wydarzenia składał się tradycyjnie bieg główny na dystansie 10 km oraz biegi dzieci i młodzieży, w których łącznie wzięło udział ponad 2 150 uczestników.  Podobnie jak w roku ubiegłym biegi młodzieżowe na krótkich dystansach, w zależności od kategorii wiekowej od 300 do 600 m, zaczęły się o godz. 17.00. Wieczorny bieg główny na 10 km wystartował równo o godz. 20.00. Bieg swój start i metę miał na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, na którym również odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Wszyscy uczestnicy SPARingu na 10 km, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe medale, natomiast zwycięzcom kategorii, którzy stanęli na podium, wręczone zostały również nagrody pieniężne. Każdy uczestnik biegu głównego otrzymał także w pakiecie startowym pamiątkową, dedykowaną biegowi koszulkę. Pierwsza szóstka uczestników biegów młodzieżowych, we wszystkich kategoriach, otrzymała upominki, puchary i dyplomy.

Spar Polska jest sponsorem serii biegów w stolicy Podkarpacia, gdzie mieści się centrala firmy, już od 2013r. Od lat promujemy zdrowy i aktywny tryb życia, wspierając sport. SPAR Polska od 2012r. wspiera także Rafała Wilka, 4-krotnego Mistrza Paraolimpijskiego i 9-krotnego Mistrza Świata w handbike’u. Wspólnie z Właścicielami sklepów zrzeszonych w naszej sieci franczyzowej angażujemy się również w wydarzenia biegowe w okolicy sklepów, aby być bliżej życia lokalnej społeczności.