SPAR International

SPAR International z centralą w Amsterdamie to międzynarodowa grupa niezależnych sprzedawców detalicznych i hurtowych, którzy współpracują w ramach partnerstwa pod marką SPAR na całym świecie, aby zapewnić lokalnej społeczności wysokiej jakości zakupy w przystępnej cenie. SPAR International poprzez wspieranie partnerów w różnych krajach dąży do tego aby pozostać wiodącą na świecie franczyzową siecią sklepów spożywczych.

SPAR swoją działalność rozpoczął w holenderskim sklepie w 1932 roku, a obecnie obejmuje blisko 13 000 sklepów w ponad 48 krajach na 4 kontynentach. Rozwój SPAR opiera się na zestawie wartości, które kierowały organizacją od czasu jej utworzenia ponad 85 lat temu. U podstaw tych wartości leży zapewnienie przez sklepy SPAR na całym świecie w świeżości, szerokiego wyboru, a także lokalności produktów i wysokiej jakości obsługi.

Siłą napędową sukcesu SPAR jest ścisła współpraca indywidualnych detalistów i hurtowników na poziomie lokalnym w zaspokajaniu potrzeb ich klientów, a także wspieranie ich w kluczowych obszarach działalności takich jak: Przepływ wiedzy i technologii oraz doświadczeń z różnych rynków.

Historia SPAR International w pierwszych latach to historia założyciela, Adriaana van Wella, holenderskiego hurtownika z innowacyjną wizją przyszłości SPAR. Zainspirował się prostą, ale przy tym doskonale pasującą do rynku filozofią opartą na koncepcji dobrowolnej sprzedaży detalicznej gdzie niezależni hurtownicy i sprzedawcy detaliczni mogą osiągnąć więcej dzięki wspólnej pracy niż samodzielnie. To pojęcie czerpania korzyści z pracy we współpracy, łączenia zasobów i skali, pozostaje do dnia dzisiejszego filozofią SPAR.

.

Sklepy SPAR na świecie – Galeria