Sponsoring

SPAR Polska S.A. wspiera sport promując aktywny i zdrowy styl życia wśród naszych Klientów sponsorując m.in.

  • Cykl Biegów Rzeszowskich, któremu partnerujemy już od 2013r. W tym największym wydarzeniu biegowym w stolicy Podkarpacia, gdzie mieści się nasza centrala, w 2018 roku łącznie wzięło udział ponad 9 000 uczestników! 1-go czerwca 2019r. odbył się 4. tytularny bieg SPARing – Bieg na 10 km w stolicy Podkarpacia, poprzedzony biegami dla dzieci i młodzieży, w których łącznie wzięło udział ponad 2 150 biegaczy.
  • Rafała Wilka – od 2012r. z dumą wspieramy dwukrotnego złotego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie (2012) oraz zdobywcę złotego i srebrnego medalu podczas Paraolimpiady w Rio De Janeiro 2016 roku.
  • Wspólnie z Właścicielami sklepów zrzeszonych w naszej sieci franczyzowej angażujemy się również w wydarzenia biegowe w okolicy sklepów, aby być bliżej życia lokalnej społeczności, promując zdrowy tryb życia.
  • Nasi Pracownicy uczestniczą w wydarzenia sportowych sponsorowanych przez Spar Polska oraz innych, promując markę i aktywny tryb życia.

Na całym świecie marka SPAR kojarzona jest ze wspieraniem sportu i aktywnego trybu życia. SPAR od 1996r. jest głównym sponsorem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

W pierwszy marcowy weekend 2019 roku mogliśmy śledzić sportowe zmagania naszych lekkoatletów. W piątek 1 marca rozpoczęły się w Glasgow 35. Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Europy 2019, którym po raz kolejny oficjalnie patronował SPAR. Polska po raz drugi z rzędu wygrała klasyfikację medalową Halowych Mistrzostw Europy! W Glasgow Biało-Czerwoni zdobyli w sumie 7 krążków, w tym aż 5 złotych.

Warto również pamiętać, że 100 – lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, przypadające na 2019 rok, zostanie uczczone wielką imprezą, jaką będą Drużynowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy (9-11 sierpnia), których sponsorem również będzie SPAR. Będzie to kolejna impreza na wciąż najlepszym w Polsce stadionie lekkoatletycznym, znanym jako stadion Zawiszy.

                

W 2018 r. ważnym wydarzeniem dla Lekkoatletyki były Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce w Berlinie, których sponsorem był również SPAR. Całe sportowe wydarzenie odbywało się w dniach 7-12 sierpnia na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, gdzie reprezentanci Polski zdobyli aż 12 medali (7 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy).